Ірина Хомин

Освіти дві. За першою – зв’язківець. Закінчила Одеську національну академію зв’язку ім. О. С. Попова за спеціальністю «Інформаційні мережі зв’язку». Працюю інженером у ПАТ «Укртелеком».

Друга освіта богословська. Закінчила Український Католицький Університет, отримала диплом магістра екуменічних наук зі спеціалізації «Релігійна журналістика». Також завершила курс «Східноєвропейської школи медіа-менеджменту», організований FCP у співпраці з УКУ, де відбулися лекції та майстер-класи медіа-менеджерів провідних ЗМІ з Польщі й України на тему бізнес-моделей та особливостей управління проектів мас-медіа.

Дипломант конкурсу романів та кіносценаріїв «Коронація слова» 2004 року, роман «Легенда: політ птаха».

Лауреат конкурсу «Коронація слова» 2005 року, роман «Сакрал», виданий видавництвом «Фоліо» 2006 року.

У переломний період творчих задумів, коли полишила писання творів містичного жанру, здобула диплом міжнародної молодіжної літературної україно-німецької премії ім. Олеся Гончара 2007 р. (1 місце) за роман «Сповідь», де розкривається внутрішній світ автора, який усвідомив вплив власних книг на світогляд людей – нівелювання цінностей, підміна понять тощо. Про видання книги почала замислюватись лиш тепер.

2008 року у видавництві Грані-Т вийшла книжка «Ірина Хомин про Карла Гаусса, Астрід Ліндгрен, Нікколо Паганіні, Каміллу Клодель, Ван Гога, Соломію Крушельницьку», серія «Життя видатних дітей».

У співпраці з відеопроектом «З любов’ю до дітей» 2011 року було створено два мультфільми – «Різдвяна Зіронька» та «Листочок» – для дітей віком від трьох років, зняті за моїми казками, де вперше спробувала себе в якості сценариста.

2012 року – серед переможців літературного конкурсу «Біблійні історії». У номінації «Оповідання на сюжет із Євангеліє» 3 місце за оповідку «Маленький пастушок», у номінації «Оповідання на сюжет зі Старого Завіту» 2 місце за «Два глеки оливи».

Учасниця проекту «На Великдень» видавництва «Братське».

Серед захоплень – література, історія Церкви, особливо цікавить тема єдності Церкви. Серед творчих планів – написання книг для дітей, а також – історичних романів.