Галина Манів. Добрий Миколай

Medyanyk dla M
Святий Миколай з-поміж усіх людей найбільше любить дітей. Так сильно, що навіть у свій день народження, який святкується 19 грудня, не отримує подарунків, а навпаки — роздає малятам. Іноді сам таємно приносить вночі, щоб ніхто не бачив, а часом через батьків передає — начебто це вони купують, але насправді то Миколай їм навіває таку думку, що треба зробити дитині подарунок.

Через те що Миколай дарує взимку подарунки, його часто плутають з Дідом Морозом, але святий Миколай ніякий не Дід Мороз. Він набагато кращий. Дивись сам: Дід Мороз дає подарунок тільки один раз на рік і, крім цього подарунка, проси в нього про якусь допомогу не проси — все одно не почує. А Миколай чує прохання дітей весь рік і завжди намагається допомогти. Особливо любить він, якщо хтось просить не за себе, а за іншого. З такими дітьми Святий Миколай буде все життя поруч, навіть коли вони стануть дорослими.

Якби не був Бог ще добріший за Миколая, то, певно, вже б розсердився, бо Миколай тільки те й робить, що ходить до Нього і про щось просить. Але Господу подобається Самому робити добро й подобається, коли хтось чинить так само. Тож Він не сердиться на Миколая, а навпаки, дуже любить його і майже ніколи не відмовляє. Так Миколай досі допомагає багатьом людям. Тому тепер його люблять і шанують у всьому світі.

Добрі діти хочуть бути схожими на Святого Миколая. Звісно, вони, як усі, люблять отримувати подарунки, але також люблять самі дарувати. А ще такі діти печуть разом із мамами у День Святого Миколая пряники з медом, які називаються “миколайчиками”, і пригощають ними рідних, друзів і всіх-всіх-всіх. Адже бути добрим, допомагати людям і дарувати їм радість насправді дуже приємно. Спробуй — сам переконаєшся. А Святий Миколай тобі завжди в цьому допоможе.

(із книжки “Медяник для Миколая”, 2013)